KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14092180
nr 1409 2180
Anna Billing
(1849-1927), Sverige
"Tegnérlunden". Signerad, daterad 1905. Motivet: 43x60, yttermått inklusive ram: 66x81, akvarell
Anna Billing, svensk bildkonstnär född 1849, död 1927.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:00:28
300 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr